Jacek Szydłowski

Jacek Szydłowski – Fotograf, fotoreporter i dziennikarz. Autor zdjęcia roku 2010 BZWBK Press Foto. Zdobywał nagrody i wyróżnienia na najbardziej prestiżowych konkursach m. in. na National Geographic, Grand Press Photo, itp. Na co dzień jest dziennikarzem Dziennika Wschodniego oraz fotografem agencji Forum. Jego pasją jest lotnictwo.

PRACOWNIA FOTOREPORTAŻU

Lucjan Demidowski

Artysta fotografik. Od 1971 w Polskim Związku Artystów Fotografików. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki RP. Autor ponad 50 wystaw zbiorowych i indywidualnych. Poza obiegiem galeryjnym funkcjonował na rynku fotografii reklamowej (fotograf takich marek jak Lubella czy Polmos). Jego nazwisko znalazło się w “Antologii fotografii polskiej 1939-1989” Jerzego Lewczyńskiego.

PRACOWNIA FOTOGRAFII KREACYJNEJ
HISTORIA FOTOGRAFII

Marta Zgierska

Z wykształcenia teatrolog, dziennikarz i fotograf (UMCS, PWSFTViT). Współwłaściciel i współtwórca Agencji BlowUp. Laureatka konkursów fotograficznych (m.in. finalistka Grand Press Photo, Honorable Mention International Photography Awards, nagroda specjalna Portret AF). Zajmuje się fotografią mody i fotografią teatralną, realizuje także autorskie projekty dokumentalne i kreacyjne. Publikacje m.in. Album Łódź – Widoki poza pamięcią, Przekrój, Miesięcznik Teatr, Akcent.

PRACOWNIA FOTOGRAFII MODY I PORTRETU
PHOTOSHOP

Maciej Rukasz

Fotograf mody, teatru, reklamy. Współwłaściciel i współtwórca Agencji BlowUp. Publikował m.in. w Teatrze, Wprost, Przekroju, Newsweek’u, Dzienniku, ZOOM’ie. Stale współpracuje z projektantami, reżyserami i aktorami w całej Polsce. Dokumentuje festiwale teatralne. Ma na swoim koncie kilka wystaw autorskich. W latach 2008 – 2010 stypendysta California College of the Arts.

PRACOWNIA FOTOGRAFII MODY I PORTRETU
PHOTOSHOP I LIGHTROOM

Marcin Sudziński

Zajmuje się fotografią klasyczną. Prowadzi galerię i pracownię fotografii w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”. Uczył się w: Państwowym Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli, UMCS w Lublinie (Animator i Menedżer Kultury i Kulturoznawstwo), Akademii Fotografii w Warszawie oraz Mobile Academy Warsaw 2006. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe (m.in. Fotofestiwal Łódź 2010 (program główny), Triennale Sztuki Sacrum 2010 – Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie , Stop! Galeria OMIT, „Rozdroża” w Lublinie). Publikował m.in. w Kwartalniku Fotografia i Camera Obscura.

PRACOWNIA FOTOGRAFII KLASYCZNEJ

Jacek Świerczyński

Pasjonat fotografii reportażowej, który dokumentuje rzeczywistość lewym okiem. Fotoreporter „Dziennika Wschodniego”. Ukończył dziennikarstwo w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza oraz Politologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Laureat konkursów fotografii prasowej m.in. Grand Press Photo, National Geographic, BZWBK Press Foto, Newsreportaż, Sony World Photography Awards.

PRACOWNIA FOTOREPORTAŻU

Paweł Totoro Adamiec

Fotograf mody. Na potrzeby sesji wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie. Jego prace były wyróżniane na licznych konkursach, m.in. Vogue Italia. Publikował w licznych magazynach modowych, m.in. Fashion Book Poland (okładka), Get-Inspired, E-Merge, Eclectic, Camerapixo, En-Vie, Invited Magazine, Photography, Kismet, Invision Magazine, Botchii, Confashion Magazine, Follow&Go. Współzałożyciel Fundacji Kultury Audiowizualnej Beetle oraz Agencji Multimedialnej Kaiju. Wykładowca KUL.

Krzysztof Jurecki

Absolwent historii sztuki na UJ w Krakowie oraz studiów doktoranckich w IS PAN w Warszawie. W latach 1998-2005 kierownik Działu Fotografii i Technik Wizualnych Muzeum Sztuki w Łodzi. Członek AICA oraz honorowy członek ZPAF. Autor tekstów z zakresu historii sztuki i fotografii (m.in. „Projekt”, „Fotografia”, „Obscura”, „Obieg”, „Format”, „Arteon”, „Kwartalnik Fotografia”, „Exit”). Kurator kilkudziesięciu wystaw (m.in. Zdzisława Beksińskiego, Zofii Rydet, Jerzego Lewczyńskiego, Jana Saudka, Erwina Olafa). Autor książek: „Fotografia polska lat 80”, „Słowo o fotografii” (wraz z K. Makowskim), „Poszukiwanie sensu fotografii. Rozmowy o sztuce”.

Kuba Rubaj

Podróżnik, fotograf niezależny. Realizuje długoterminowe cykle autorskie o zasięgu międzynarodowym. Porusza się na pograniczu fotografii dokumentalnej, kreacyjnej i portretowej. Absolwent kierunku: Fotografia w PWSFTViT w Łodzi. Laureat konkursów fotograficznych w Polsce i zagranicą (m.in. finalista Mio Photo Award w Japonii 2010, PDN Edu, Documentary – Photojournalism, USA 2011) Uczestnik Prix Voies Off na festiwalu fotografii w Arles, Francja 2013.

PRACOWNIA FOTOREPORTAŻU – DOKUMENT

Karol Zienkiewicz

Pracował dla Dziennika Wschodniego, Rzeczpospolitej, Agencji Forum. Publikował w większości polskich czasopism. Zdobył kilka nagród m.in.: 1 miejsce BZWBK Press Foto w kategorii fotoreportaż za cykl “Le Parkour”. Otwarty na różne sposoby fotografowania.

PRACOWNIA FOTOREPORTAŻU
TEORIA FOTOGRAFII I TECHNIKI CIEMNIOWE